Відділ освіти Бродівської РДА
Меню сайту

ОСВІТА ЛЬВІВЩИНИ

ЛОІППО

САЙТИ ШКІЛ

САЙТИ ШКІЛ

ДОШКІЛЛЯ

Північне Поділля

Вітаю Вас, Гість · RSS 17.05.2024, 18:49

Головна » Архів матеріалів
« 1 2 ... 78 79 80 81 82 ... 115 116 »
 На базі Лешнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. відбулося міжшкільне методоб’єднання вчителів англійської мови про комунікативні компетентності учнів у навчальному процесі при вивченні англійської мови. Запрошені  педагоги з першої хвилини зустрічі були охоплені щирою увагою  господарів навчального закладу. Спілкування учасників засідання розпочалось згідно запланованого розпорядку, який покроково був регламентований у запропонованих програмках-валентинках. Учасники зустрічі заслухали доповідь Пришко Л.О. про особистісно орієнтований підхід до навчання в сучасних умовах у рамках теоретичної частини методобєднання. Кожен учитель висловив згоду із твердженням, що школярі по-різному сприймають навчальний матеріал,тому необхідно зважати на ментальні здібності дітей і орієнтуватися на кожного  учня зокрема.  В рамках практичної частини методоб’єднання Лешнівського освітнього округу присутні вчителі відвідали відкритий урок вчителя  даної школи Ціника М.Д. у 10 класі «Природні катастрофи» і позакласний захід до дня святого Валентина, підготовлений вчителем Пришко Л.О. та її вихованцями –випускниками  школи.  Досвідом роботи поділився з колегами Ціник М.Д., котрий детально розповів про власні диференційовані  прийоми та засоби навчання іноземних мов у класах з великою кількістю школярів і про труднощі викладання другої мови у 5 класі. Тему практичної дискусії підхопили вчителі округу, котрі охоче поділилися зернинами напрацьованого досвіду. Методист РМК Глухенька І.Є. у підсумку  розповіла про новітні підходи у навчанні іноземної мови і важливість моделювання уроку, зважаючи на індивідуальний стиль учіння школярів.




Переглядів: 395 | Додав: Адміністратор | Дата: 17.02.2014

У Білявецькій ЗОШ І-ІІ ст. відбулось засідання Лешнівського міжшкільного методичного об'єднання вчителів української мови та літератури «Формування комунікативної компетенції на уроках української мови та літератури». Під час засідання учасники методичного об'єднання відвідали урок української літератури у 7 класі «Ліна Костенко. «Крила», проведений вчителем І.І. Сацьків, а також перед вчителями рідної мови та літератури розчинила двері мистецької вітальні, присвяченої лауреатам Шевченківської премії 2013 року, її ведуча Ю.В.Роганчук. Про новинки, що з'явились  на сайті вчителів-словесників Бродівського району: ментальні карти та буктрейлери, розповіла керівник творчої групи І.Ю.Шишка. Методист РМК Л.В.Заяць ознайомила присутніх із умовами конкурсу на кращий конспект уроку української літератури, присвяченого Т.Шевченку. Підвела підсумки семінару завідувач РМК Н.В. Антоненко.





***

У Заболотцівській ЗОШ І-ІІІ ст.  відбулося ММО вчителів географії Заболотцівського та Ясенівського освітніх округів з проблеми «Діяльнісний підхід у вивченні географії відповідно до нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти».Учасники семінару відвідали відкрите заняття у 10 класі «Порівняльна характеристика господарства Великої Британії та Італії», ознайомилися з учнівськими проектами «Вирощування коноплі на Україні». Вчитель географії Заболотцівської ЗОШ І-ІІІ  ст. Процай М.Б. поділилася досвідом роботи з краєзнавства, діяльності учнівської скаутської організації «Пласт».

 

Переглядів: 349 | Додав: Адміністратор | Дата: 14.02.2014

Питання того, як зробити своє життя здоровим, тобто повноцінним, належить до категорій вічних, і кожна людина шукає на нього власні відповіді. Державний стандарт базової і повної загальної середньої освіти передбачає формування життєвих компетентностей, серед яких здоров'язбереження та здоров'язміцнення, формування навиків здорового способу життя посідає найважливіше місце. Саме ці питання розглянуто під час спільного засідання методичних об'єднань педагогів-організаторів та вчителів хімії і біології Бродівського району "Формування здорового способу життя: проблеми, досвід, перспективи", проведене на базі Бродівської ЗОШ І-ІІІ ст. №4. Розпочала засідання презентацією навчального закладу директор школи Сидорчук Л.П. Педагоги мали змогу оглянути музей історії школи. Про школу сприяння здоров'ю як осередок формування здоров'язберігальних компетентностей говорила у своєму виступі методист РМК Шушкевич Н.Д., наголосивши на тому де і як можна й необхідно формувати здоров'язбережувальні компетентності. З метою створення сприятливого мікроклімату для виховання здорової особистості у 2005 році Бродівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 першою у районі одержала статус Школи сприяння здоров'ю. Модель Школи здоров’я презентувала заступник директора з виховної роботи Ковальчук І.Л. А заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель хімії Боровкова Я.М. поділилась досвідом роботи  щодо реалізації права дітей на збереження та зміцнення здоров’я, провівши урок хімії у 8 класі "Узагальнення та систематизація знань з теми "Основні класи неорганічних сполук". Під час практичної частини засідання методоб’єднання завідувач РМК Антоненко Н.В. за допомогою презентації ознайомила присутніх з технологією проведення тренінгу з формування здорового способу життя. А далі, мандруючи "стежками здоров’я", педагогом-організатором Твердохліб Н.П. був проведений цікавий тренінг. Завершили заняття з добрим почуттям і настроєм.





Переглядів: 367 | Додав: Адміністратор | Дата: 14.02.2014

У Бродівській ЗОШ І-ІІІ ст. №4 відбулось засідання районного методичного об'єднання вчителів української мови та літератури «Компетентнісний підхід до формування успішної особистості школяра». Гаслом, під яким проходило засідання, стали слова Григорія Сковороди: «Від природи в людині закладені великі творчі можливості, і потрібно тільки створювати умови для їх розвитку». Розпочався семінар екскурсією у музей школи. Про розвиток професійної компетентності педагога під час теоретичної частини розповіла учасникам засідання методист РМК Л.В.Заяць. Далі члени методичного об'єднання відвідали уроки української літератури у 10 класі «Карпатські Ромео і Джульєта, або Вічна таїна кохання (образи Іванка і Марічки у повісті «Тіні забутих предків» М.Коцюбинського. Осмислення філософських категорій життя і смерті)» (вч. А.В. Шуст) та у 7 класі «Ліна Костенко. Коротко про письменницю. «Чайка на крижині», «Крила». Духовне багатство – найбільший скарб» (вч. З.Я. Матіяш). Продовжили семінар методичні посиденьки, на яких вчителі О.С.Мазур та М.В.Попеско провели тренінг з впровадження компетентнісної освіти, а вчитель української мови та літератури, заступник директора школи І.Л.Ковальчук запропонувала увазі присутніх фільм, створений учнями школи в рамках  проекту «Т.Шевченко і наш край». Підвела підсумки семінару завідувач РМК Н.В.Антоненко.  





У Маркопільській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося засідання Підкамінського міжшкільного методичного об’єднання вчителів математики «Диференційоване навчання на уроках математики». Розпочала семінар методист районного методичного кабінету Шелест Л.С., яка наголосила, що у зв’язку із провадженням новиго Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, рівнева диференціація навчання є запорукою розвитку дітей з різними здібностями та інтересами. Про принципи та форми реалізації рівневої диференціації навчання на уроках математики у теоретичній частині розповіла вчитель Маркопільської ЗОШ  І-ІІІ ступенів Вовк Г.І. Також члени методоб’єднання відвідали та обговорили  відкритий урок математики у 5 класі «Звичайні дроби», який провела вчитель математики Маркопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Кушнір Г.М.

Переглядів: 366 | Додав: Адміністратор | Дата: 07.02.2014

У Бродівській гімназії імені Івана Труша відбулося засідання творчої групи вчителів історії району, на якому розглядалося питання реалізації Державного стандарту базової та повної загальної освіти галузі «Суспільствознавство», формування самоідентичності та почуття власної гідності через інформаційно-методичну та організаційно-методичну функції навчального процесу. Піднімалися питання принципів  історизму, об'єктивності через аналіз досвіду кожного конкретного етапу історії, кожного покоління та життя окремої особи. З питанням «Стандарт освіти як система основних показників, що є складовими державної норми освіченості» ознайомила методист РМК Сірко Л.В. Формування самоідентичності та почуття власної гідності через призму аналізу творів М.Костомарова, Г.Кониського, Д.Бантина-Каменського, В.Шендеровського розглянув вчитель історії Берлинської ЗОШ І- ІІІ ст. Коцюк М.Є. Логічний наголос було зроблено на тому, що українець – це господар, хлібороб з одвічним потягом до землі з одного боку і жадобою свободи – з другого… За новою програмою у 5 класі   зроблено аналіз уроку «Українці в революції», який провів учитель-методист  Кметь В.Б. В обговоренні взяли участь вчителі історії  Суховільської ЗОШ І-ІІІ ст. та   Бродівської ЗОШ І- ІІІ ст. №4  Романич М.В. і Голобородько І. Д., заступник директора Бродівської гімназії імені Івана Труша Демидчук О.А. Будив і національні почуття щойно створений  вірш «Кобзареве слово», який на завершення прочитав М.Є.Коцюк. 


У Гаївській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося міжшкільне методичне об’єднання вчителів початкових класів «Активні та інтерактивні методи навчання».  Із технологіями інтерактивного навчання ознайомила присутніх вчитель початкових класів Ковальчук В.П.  Досвідом щодо використання інтерактивних технологій поділилася Чижик Н.М., вчитель початкових класів Гаївської ЗОШ І-ІІ ст. Члени методичного об’єднання відвідали відкритий урок з математики у 4 класі  «Шестицифрові числа: нумерація та дії над ними» з використанням інтерактивних методів та прийомів, проведений Чижик Н.М.




 

Переглядів: 332 | Додав: Адміністратор | Дата: 07.02.2014

Відбулося засідання ради методичного кабінету, під час якого розглянуто наступні питання: 

  1. Про схвалення досвіду роботи музичного керівника ДНЗ №7 м. Броди Зільберг Галини Богданівни з проблеми "Формування хореографічної компетенції дітей дошкільного віку у музичній діяльності". 
  2. Про схвалення досвіду роботи керівника гуртка Бродівського районного центру науково-технічної творчості учнівської молоді  Матвєєвої Ірини Михайлівни з проблеми "Формування  творчої особистості на заняттях гуртка". 
  3. Про розгляд, схвалення та рекомендація до друку навчально-методичних посібників.

Переглядів: 349 | Додав: Адміністратор | Дата: 07.02.2014

В сучасних умовах розвитку освіти в Україні виняткового значення набуває питання становлення  творчої особистості, виявлення та розвитку її здібностей, організації такого навчання та виховання, яке стало б основою для вирішення проблеми креативності як важливої якості для соціалізації дитини-дошкільника. Розвиток креативності як здатності до творчості набуває сьогодні такої значущості ще й тому, що вона є базовою якістю особистості, її ядром, центральною характеристикою. Одна з головних умов розвитку творчих здібностей дитини - це творчий педагог. Сучасний педагог має бути сам людиною креативною, мобільною і компетентною, бо наша  інерція є бар'єром при створенні та застосуванні нового. Саме це твердження і послугувало поштовхом для проведення семінару-практикуму для вихователів ДНЗ району «Креативність і творчість крізь призму програми «Українське дошкілля», який відбувся на базі ДНЗ № 1 м.Броди. Його основною метою було сформувати бачення і усвідомлення учасниками власних творчих можливостей, сприяти розвитку професійної майстерності. З презентацією «Креативність і творчість та особливості їх прояву у дошкільному віці» виступила перед слухачами методист РМК Ткачик О.В. Учасники семінару працювали в групах, виконуючі різноманітні творчі завдання: розшифровували значення слова «креативність», складали «казковий вернісаж», продовжуючи відомі дитячі казки на сучасну інтерпретацію,  придумували креативну рекламу до «простих» предметів, з вирізок із газет та журналів виготовляли колаж «мрії творчого вихователя», з покидькового матеріалу у «творчій майстерні» створювали картини на тему «зима», які стали частинами однієї великої роботи. Педагоги ДНЗ № 1 м. Броди підготували для учасників семінару виставку з кращих своїх творчих робіт, презентували зразки різних нетрадиційних технік зображувальної діяльності, а вихователь Микитюк Людмила Михайлівна провела майстер-клас «Знайомство з технікою канзаші».





***

У Наквашанській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулося  засідання міжшкільного методичного об’єднання вчителів початкових класів, на якому вчителі опрацювали теоретичний матеріал щодо впровадження міні-проектів у початкових класах за новими навчальними програмами та відвідали відкритий урок у 1 класі, проведений вчителем початкових класів Мельник Г.С. Роботу у групах з педагогами, щодо особливостей впровадження проектних технологій у початкових класах, організувала вчитель Наквашанської ЗОШ І-ІІІ ст. Попадич О.С. 






Переглядів: 377 | Додав: Адміністратор | Дата: 06.02.2014

У Комарівській  ЗОШ І-ІІ ст. відбулося  міжшкільне методичне об’єднання  вчителів математики і фізики «Особистісно зорієнтоване навчання на уроках математики та фізики в технологіях інтерактивного навчання». Вчителем Сич Н.О. на уроці математики «Порівняння чисел» (6 клас) вдало застосовано особистіно орієнтована педагогічна ситуація, опинившись в якій кожна дитина зуміла обирати творчий шлях до вирішення  поставленого  вчителем завдання. Проведено також відкритий урок з фізики у 9 класі «Струм у різних середовищах» (вчитель Рудніцька І.І.) із застосуванням інтерактивних технологій. Методист райметодкабінету Шелест Л.С.  ознайомила вчителів з основними аспектами особистісно орієнтованого навчання. 




Переглядів: 343 | Додав: Адміністратор | Дата: 28.01.2014

Команда Бродівської ДЮСШ здобула ІІ місце у традиційному міжобласному турнірі з футзалу "Передзвони Різдва", що відбувся у м. Кременець Тернопільської області. На змагання з футзалу, що відбулися у спортзалі Кременецького педінституту, прибуло вісім команд, зокрема з Почаєва, Смиги, Дубна, Вишневця, Збаража, Бродів та команда господарів. Воротар бродівської команди – Дмитро Семеренко був визнаний найкращим воротарем турніру.

Переглядів: 322 | Додав: Адміністратор | Дата: 16.01.2014

Вихованка Бродівського центру дитячої та юнацької творчості  Яна Кравчук (кер. Лаврін І.Р.), здобувши  ІІ  місце в обласному  фестивалі – конкурсі  мистецтв  для дітей та юнацтва  "Різдвяні канікули" у номінації "Вокальні ансамблі та солісти з різних напрямків сучасної музики", взяла участь  у гала-концерті , який відбувся у Львові.

***

  У Бродівській СЗОШ І-ІІІ ст. №2 відбувся семінар - практикум учителів іноземних мов  за участю методиста з викладання англійської мови  в західному регіоні України, представника видавництва "Oxford Л.М.Сичивиці  щодо проблем  ЗНО та шляхів їх вирішення. Серед найголовніших труднощів при складанні ЗНО було виділено наступні: недостатність часу  і неефективний його розподіл  учнями, брак ідей у виконанні творчого завдання, малий словниковий запас учасників ЗНО, велика прогалина в  знаннях граматики, недостатня кількість та якість практичного засвоєння знань і вмінь, відсутність хороших матеріалів для якісної підготовки до ЗНО. Представником видавництва "Oxford Л.М.Сичивицею було звернуто увагу педагогів й на проблему психологічного плану –паніки, що суттєво заважає й ускладнює виконання тестових завдань на належному рівні. Учасники семінару отримали вичерпні відповіді та практичні поради щодо подолання типових помилок при складанні ЗНО та підготовці вчителями своїх вихованців до успішної здачі вступного тестування. Значну увагу було приділено посібникам, що слугують якісній підготовці до ЗНО. Після семінару відбулася освітня виставка-ярмарок навчальної та довідкової літератури видавництва "Oxford University Press".







Переглядів: 379 | Додав: Адміністратор | Дата: 16.01.2014

Copyright MyCorp © 2024